Верхньобогданівський навчально-виховний комплекс Станично-Луганського району Луганської області

Комунальний заклад

Prezentacii.com

Новини

Районний семінар вчителів початкових класів, світової літератури, хімії             (листопад, 2012р)

Комп’ютер розглядається не як  метод навчання,

а лиш як засіб,  при використанні якого слухач

зможе найкращим чином розвинути різні

мовленнєві  навики"

Марк Воршер

Школа - модель суспільства і, говорячи про права людини, рівність і свободу, дитячу особистість треба поставити в центрі всієї діяльності, щоб вона була посередником у взаємодії суб'єктів навчання.

З метою формування професійних компетенцій для впровадження активних методів навчання, що забезпечують особистісно зорієнтований підхід і розвиток критичного мислення, у рамках плану РВО на базі Верхньобогданівської ЗШО 22 листопада 2011 року був проведен семінар за темою «Застосування інноваційних та інформаційних технологій в навчально-виховному процесі».

Актуальність цієї теми розкрили  представники відділу освіти: Нєстєрова Л.В., начальник Станично-Луганського РВО, Усманова Н.Д,завідуюча методичним кабінетом, Булда Т.А., Черепченко О.М. – методисти.

Особистісно зорієнтоване навчання є методом викладання, який ураховує внесок кожного учня до процесу навчання. Цей метод ґрунтується на думці, що не може бути двох дітей, які могли би брати участь у навчальних заняттях цілком однаково. На заняттях учні виявляють власні знання, ставлення, навички, особливості темпераменту тощо. Щоб досягти ефективного навчання (інакше кажучи, забезпечити зміни у кращу сторону), педагог повинен чутливо реагувати на ці розбіжності.

Колектив Верхньобогданівської ЗОШ  нараховує 11 вчителів, 5 з яких – випускники цієї школи: Птіцин Є.М., Птіцина І.М., Птіцина Г.В., Реброва Л.І., Бережний І.М., колектив дружній, творчий, швидко відгукується на все нове. Всі вчителі володіють комп’ютером, в роботі застосовують інноваційні технології . Було проведено три відкритих уроки.

Урок читання у 2 класі

Вчитель Онищенко Л.І. провела урок читання у другому класі за темою: «Птицю пізнають за пір’ям, а людину – за справами» (за оповіданнями В.Осєєвої «Сини», В.Сухомлинського «Сьома дочка»). Діти відповіли на основні питання: «Чи досить сказати мамі: «Я тебе люблю», чи, може, любов до матері треба доводити ділами?»

Урок світової літератури в п’ятому класі за темою « Г.К.Андерсен. «Снігова Королева». Перешкоди на шляху Герди до Кая» провела вчитель Тіщенко Т.В. Учні зробили висновок, що Герда вчинила правильно, коли вирушила на пошуки Кая, тому що мала добре серце, зігріте любов’ю, і знала, що крім неї ніхто його не врятує.           В сьомому класі був проведений вчителем хімії Бокарь Н.Ф. урок за темою: « Складання формул бінарних сполук за валентністю хімічних елементів». На уроці хімії вчителем формується основна компетентність учнів: вчитись вчитися.

«Україна – це квітка в центрі Європи» - за такою

темою було проведено виховний захід, присвячений 20-річниці з дня Незалежності

України, 210-й річниці з дня народження  Володимира Даля. Мета цього свята: сприяти усвідомленню учнями місця України серед інших країн Європи; розширювати пізнавальні інтереси школярів; розвивати бажання наполегливо вчитися, щоб принести більше користі Батьківщині;  формувати національну свідомість,належність до рідної землі, народу, мови, історії, визнання духовної єдності поколінь та спільності культурної спадщини; моральні пріоритети, які визнають людину найвищою цінністю; виховувати почуття патріотизму, відданості Україні.

Цей захід провела Тіщенко Т.В. з використанням ІКТ. До заходу прилучилися робітники та учасники художньої самодіяльності Верхньобогданівського будинку культури (І.Д.Луганська, А.Г.Пенжуляк, Т.О.Мартіянова, О.О.Пахатова).

Проектно-дослідницька технологія дозволяє органічно з’єднати зміст урочної та позаурочної роботи. В проекті «Обличчя Верхньобогданівки» представлені мешканці села та його уродженці:

Ребров О.К.

Луганський М.Ф.

Мартіянова М.І.

Ребров В.С.

Овчаренко М.В.

Половинка (Кошель) Н.І.

Активну участь в проведені заходу взяли учні 5 класу: КостенкоВ., Атаназаров В., Пенжуляк Т., Іванов О., Реброва Д.; учні 7 класу: Індиченко І., Птіцина О., Петрусенко М., Мартіянов Б.; учні 8 класу: Бондарь В., Кольченко С., Ковальова Т., Попсуй О., Паталаха В.; учні 9 класу: Паталаха Т, Васильєва О.; учні 10 класу: Мартіянова Д., Сарієва О., Сінельник О.

В обговоренні відкритих уроків та позакласного закладу взяли участь вчителі Червоножовтневої та Великочернігівської шкіл.